MgA. Ema Jedlička–Gogova

Narozena ve Štipu (1968), R. Makedonie. V rodném městě vystudovala gymnázium se zaměřením bio-chemie a konzervatoř. Svá studia pokračovala na FMU ve Skopje u prof. Stelly Slejanske a v Brně na JAMU ve třídě profesora Zdeňka Hnáta, obě akademie absolvovala s vyznamenáním. Už během svých studií úzce spolupracovala s celosvětově významnými pianisty a pedagogy: Ikuko Endo (Japonsko), Sergej Gadžijev (Rusko), Vladimír Krpán (Chorvatsko), Anton Dikov (Bulharsko), Edith Picht Axenfeld (Německo), Norma Fischer (Anglie), Gert Höcher (Rakousko), Zdeněk Hnát, Jiří Skovajsa, Ludmila Šimková (ČR).
Po zakončení studií hry na klavír absolvovala i tříleté studium Anglické klasické homeopatie, které ještě více prohloubilo její zájem o anatomickou a fyziologickou strukturu člověka a umožňuje jí cílenější diagnostikování a odstraňování psycho-fyzických bloků a léčení bolestí rukou.
Kromě pedagogické praxe se i nadále věnuje koncertní činnosti – sólově, v klavírním duu, komorně i se symfonickými orchestry z mnoha zemí Evropy. Účinkovala na významných mezinárodních festivalech a pořádala regionální přednášky v ČR. Autorsky se spolupodílela na projektu „Jedinečný Bach“ a „Intercultural Dialogue through Music“. Je členem výboru EPTA (European Piano Teachers Assotiation) pro Českou republiku.

Mélanger.cz WordPress